вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голема Богородица неработен ден за православните верници

bogorodica-500

Последни вести

Успение на Пресвета Богородица или во народот попозната како Голема Богородица, е неработен ден за верниците од православната вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на верниците од православната вероисповед им го честита празникот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести