петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Голема експлозија одекна во центарот на Алепо

aleponapad

Поврзани вести

Голема експлозија одекна во центарот на Алепо и срамни со земја еден хотел и уште неколку згради.

Очевидци изјавиле дека дошло до експлозија  во хотел во Алепо во кој се наоѓале владини сили. Според извештајот на сириската телевизија, станува збор за хотелот „Карлтон“.

Засега не се познати причините за експлозијата, а нема податоци ни за жртви.

Алепо е најголемиот град во Сирија и поранешен комерцијален центар на земјата.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести