вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голема полициска акција во Куманово

lisici-na-race

Поврзани вести

Куманово утрово е под полициска опсада. Во голема полициска акција се апсат осомничени, кои веќе подолго време се занимавалe со трговија со дрога, со лихварство и со перење пари.

Групата особено се засилила и се проширила по апсењето на кумановскиот тутунски бос Бајруш Сејдиу.

Повеќе информации се најавуваат за подоцна.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести