недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Голема полициска акција на Железничка

Извори од полицијата велат дека се спроведувала акција за откривање на илегални емигранти.

avtobuska

Последни вести

Голема полициска акција пред малку се случувала на меѓуградската автобуска станица во Скопје. Очевидци велат дека имало голем број на полициски службеници кои имале акција за приведување, пишува Курир.

Извори од полицијата велат дека се спроведувала акција за откривање на илегални емигранти.

Од МВР потврдуваат дека спроведувале полициска акција во центарот на Скопје, но со оглед на тоа дека обработката е се’ уште во тек, не откриваат повеќе детали. Нив ги најавуваат по завршувањето на постапката, во текот на денот или утре.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести