петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Голема полициска акција, уапсени 6 лица

полиција

Последни вести

Шест лица се уапсени во голема акција која утрово ја спроведе македонската полиција.

Станува збор за осомничени лица, инволвирани во акцијата „Гора“,  односно приведени се за незаконска експлоатација на шуми, објавува „Република“, пренесува Нетпрес.

МВР официјално ја потврдува информацијата. Најавуваат повеќе детали за подоцна.

Најчитани вести