четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 20

Голема полициска акција во Арачиново

Од МВР ја потврдија акцијата, но, повеќе детали најавија за подоцна.

Голема полициска акција во Арачиново

Голема полициска акција во Арачиново

Поврзани вести

Од утрово во скопско Арачиново полицијата спроведува голема акција. Блиндирани полициски возила се влезени во селото, а според информации на порталот „Прес 24“, приведени се повеќе лица кои се сомничат за серија кривични дела меѓу кои и нелегална трговија со дрога и оружје, лихварство, изнуди и криумчарење мигранти.

Од МВР ја потврдија акцијата, но, повеќе детали најавија за подоцна.

 

 

 

Најчитани вести