недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голема полициска акција во Ваксинце

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Последни вести

Голема полициска акција утринава се спроведува во Ваксинце, селото за кое во медиумите пишуваше дека имало огромен број на мигранти, пишува Прес 24.

Полицијата според првичните сознанија затекнала 120 мигранти во селото. Дел од нив биле во куќите.

Порталот пренесува дека сеуште нема официјална бројка колку лица се приведени за делото криумчарење мигранти, а повеќе информации се најавуваат во текот на денот.

Најчитани вести