петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Голема полициска акција: Запленета поголема количина на цигари и уапсени повеќе лица

mvr

Поврзани вести

Поголема количина на цигари е запленета, а повеќе лица се приведени во опсежната полициска акција, која што се спроведуваше на неколку места во источна Македонија.

Според информациите на полицијата, уапсени се неколку лица поврзани со шверц на цигари.

Бројот на уапсените лица, како и точната количина на заплената и други детали од акцијата ќе бидат соопштени на прес конференција во МВР.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести