вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Голема пратка со хашиш запленета во Грција

droga

Поврзани вести

Грчката полиција запленила 114,2 килограми хашиш, распределени  во 13 големи пакети, објави електронското издание на весникот „Етнос“.

Дрогата била откриена во автомобил на 43-годишен Албанец на магистралниот пат меѓу грчкиот град Јанина и граничниот премин „Какавија“ со Албанија.

Албанскиот возач бил уапсен, а дрогата и автомобилот, кој бил сопственост на друг  Албанец биле запленети. 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести