четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Голема тепачка, центарот на Скопје преплавен од полиција

policiska kola

Последни вести

Голем број на полицајци во моментов се во центарот на Скопје на булеварот ВМРО во близина на Кастом Паб, пренесува Пресс 24.

Очевидци за порталот велат дека присутни се екипи на Алфите како и поголем број полициски службеници.

Според првичните и неофицијални информации за кои се уште нема потврда од полицијата, станува збор за поголема тепачка во која според очевидци имало и повредени.

Наскоро се очекуваат повеќе информации.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести