понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Голема трагедија за Први Мај – исчезнаа две момчиња

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Гранитни плочи паднале врз работници во Прилеп

Последни вести

Трагедија ја потресе Србија за Денот на трудот – две момчиња исчезнаа на излетното место кај Жупање, откако им се превртел чамецот.

– Чамецот во кој биле четири млади момчиња се превртел околу 11 часот и 30 минути од непознати причини, рекол извор од полицијата за српскиот Курир.

Се претпоставува дека двете млади момчиња кои се исчезнати, се удавиле. Екипите сеуште трагаат по нив.

 

Најчитани вести