вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 12

Голема забава по повод Светскиот ден на радиото

Светскиот ден на радиото ќе се одбележи и во Македонија.

rsm

Поврзани вести

Со голема забава и учество на мноштво локални, регионални и национални  радио-станиците од градот и Републиката а во организација на Радио Слободна Македонија денеска ќе биде одбележан Светскиот ден на радиото.

Меѓу многубројните учесници, музичари, стенд-ап комичари, водители, новинари, културни и јавни личности…, програмата ќе ја збогатат и водечките имиња од домашната забавно-музичка сцена: Бени Шаќири, Кристина Арнаудова, Роберт Билбилов, Влатко Илиевски, Александар Белов, Јоце Панов, Тајзи, Future INC, Пеперминт, Дарко Илиевски, Сара Мејс, Димитар Андоновски, Либеро бенд и Ај Кју.

Настанот ќе се одржи на скопско Сајмиште (хала 5), организира музичко-сценски хепенинг, а ќе почне во 19 часот. Влезот на хепенингот е бесплатен, а поканети се сите вљубеници во радиото и добрата  музика.

Настанот започнува со диџеј-сетовите на DJ Блек и DJ Горан Алавук од Радио Слободна Македонија, додека крајот е резервиран за сетот на меѓународно познатата и популарна македонска диџејка Марга Сол.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести