петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Големи гужви на Богородица

Сообраќајот на сите останати државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

bogoroditsa2-660x394

Поврзани вести

На граничниот премин Богородица за излез од Македонија се чека околу еден час, а на останатите гранични премини нема подолготрајни задржувања за влез и излез од Македонија.

Сообраќајот на сите останати државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно управување со возилата и почитување на поставената патна и сообраќајна сигнализација. Посебно внимание е потребно на делниците кои минуваат низ клисурите и засеците, како што се патните правци Катланово – Велес, Маврово – Дебар – Струга, Демир Капија – Удово, Кочани – Делчево и Берово – Виница, каде е можна почеста појава на одрони.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести