недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Големи три бода за Тотенхем и Стоук

golemi tri boda za totenhem

Поврзани вести

Поинтересниот од последните два натпревари од 31. коло во англиската Премиер лига, дуелот на „Вајт Харт Леин”, помеѓу екипите на Тотенхем и Саутемптон, заврши со минимален триумф на домаќинот од 3:2.

Пет погодоци, четри во домашната и еден во гостинската мрежа, беа постигнати на првенствената пресметка помеѓу екипите на Астон Вила и Стоук.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести