сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Големо финале, Ѓоковиќ и Надал се борат за Ролан Гарос

rolan garos

Поврзани вести

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ќе се борат за титулата шампион на Ролан Гарос. И само две опции се можни да се тргне Надал од тронот на парискиот Грен Слем или прва титула на српскиот тенисер на тој турнир.

Ноле против Рафа триумфирал 19 пати, додека Надал има три победи повеќе. Ако се погледнат резултатите од минатите две години, формата на претставникот на Србија е во константен пораст и на Шпанецот ќе му биде тешко да го одбрани тронот кој одамна љубоморно го чува.

Финалето на Ролан Гарос започнува во 15 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести