вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Големо невреме го зафати Скопје, Карпош е без струја

gradddd-5000

Последни вести

Скопје попладнево беше зафатено со големо невреме проследено со силни врнежи од дожд, на некои места град и силен ветер. Како што беше и најавено од страна на метеоролозите, Македонија ја зафати циклонот кој предизвика поплави и невреме на Балканот.

Врнежливото и нестабилно време ќе продолжи до вторник. Во недела и во понеделник локално процесите ќе бидат поинтензивни со пообилни врнежи и со силни електрични празнења.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести