четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 57

Големо невреме во Словенија

slovenija-500

Последни вести

Застрашувачка глетка предизвика невремето кое во текот на минатата ноќ ја погоди Словенија, каде за неколку часа забележани се 20.000 громови, што според ескпертите е вистинска реткост за ова време од годината, пренесуваат словенечките медиуми.

Невремето кое донесе големи количества дожд и поплави го карактеризираше голем број на громови.

– На територијата на Словенија за 10 часа забележани се приближно 20.000 громови. Таква активност некогаш бележиме во текот на летните месеци, но за ова годишно време се вистинска реткост- велат тамошните експерти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести