недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Големото финале на „Танц со ѕвездите 2“ закажано за 24 март

tanc so zvezdite

Поврзани вести

Продукцијата „Дрим Фактори“ и МРТ со голема чест ви го најавуваат финалето на втората сезона на најпопуларното домашно телевизиски шоу „Танц со ѕвездите“.

Професионалната танчарка Јована Василева и кајакарот Атанас Николовски со 300 гласови повеќе ги победија Илија Карадакоски и Марјана Станојковска во првата сезона на „Танц со ѕвездите“, а викендов ќе дознаеме кои две танцови двојки ќе продолжат и ќе се борат за победа во големото финале на втората сезона кое е закажано за понеделник, 24 марt.

Со почеток во 20,15 часот во сабота ќе се емитува последната елиминациона емисија во која уште една танцова двојка ќе го напушти шоуто, а двете останати ќе се борат за победа во финалето.

Како потсетување, победата во првата сезона на Атанас и Јована им донесе ваучери во вредност од 1500 евра за егзотично патување.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести