петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 57

ВИДЕО: Голтнал жива златна рипка, добил казна од 1000 фунти

22-годишниот Гевин Хоуп е осуден за свирепо однесување кон животните и е казнет со 330 фунти и судски трошоци од околу 1.000 фунти, откако на Фејсбук објавил снимка на која се гледа како голта златна рипка.

jldnlj

Поврзани вести

Британското друштво за заштита на животните ја однесе првата победа во борба против оние кои се забавуваат голтајќи живи рипки од аквариум.
22-годишниот Гевин Хоуп е осуден за свирепо однесување кон животните и е казнет со 330 фунти и судски трошоци од околу 1.000 фунти, откако на Фејсбук објавил снимка на која се гледа како голта златна рипка.

Друштвото за заштита на животните покренало кампања против играта „Некноминате“ која се состои од поставување на најлудите предизвици на интернет. Младиот Британец својот подвиг го снимил за Нова година. На видеото  се гледа како првин пие мешавина од пиво, табаско и текила а потоа ја проголтува рипката.

Претставничката на здружението Мишел Чарлтон изјавила дека рибата умрела од гушење и големо ниво на киселина во желудникот на момчето.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести