петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 35

Голужа го избриша Карачиќ

Igor_Karacic_so_Barselona

Поврзани вести

Селекторот на хрватската ракометна репрезентација Славко Голужа го скуси списокот на играчи на кој ќе смета за време на подготовиките за претрстојното Европско првенство во Дансак ( 12 – 26 јануари наредната година). На подготовките во Умаг нема да бидат Шега, Матулиќ, Чориќ, Ивица Шиме, Вуковиќ, Лацковиќ , Дувњак и средниот мек на македонскиот ракометен шампион Вардар, Игор Карачиќ.

На подготовките во Умаг (26 – 30 декември), Голужа ќе смета на следниве ракометари:
Голмани – Мирко Алиловиќ, Валентино Лосерт и Филип Ивиќ
Леви крила – Иван Нинчевиќ, Ловро Шпрем и Мануиел Штрлек
Десни крила – Златко Хорват, Иван Чупиќ
Пикери – Игор Вори, Жељко Муса
Десни бекови – Марко Копљар, Лука Степановиќ и Денис Бунтиќ
Леви бекови – Јаков Гојун, Дамир Бичаниќ, Стипе Мандсалиниќ и Иван Слишковиќ
Средни бекови – Јосип Валчиќ, Сандро Обрадовиќ

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести