сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гонзалез: Нема фаворит за освојување на пехарот во СЕХА

Нема фаворити во СЕХА, вели Гонзалез Гутиерез

raul-gonzales-5

Поврзани вести

Тренерот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалез Гутиерес, истакна дека нема изразит фаворит за трофејот во Регионалната СЕХА Лига, бидејќи сите четири тимови кои се пласираа на фајнлфорот во Нови Сад (11 – 13 април) имаат квалитет за искачување на највисокото место во ова натпреварување.

“Сите тимови имаа доволно време да се подготват за овој турнир најдобро што може. Мислам дека ќе гледаме одлични ракометни натпревари.Четирите екипи се на слично ниво според квалитетот. Според мене, нема изразен фаворит и верувам дека ќе гледаме многу интересен турнир”, изјави Гонзалез.

Вардар во првото полуфиналето на турнирот ќе ги одмери силите со Загреб, додека во второто полуфинале ќе играат Татран Прешов и Мешков Брест

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести