четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Google Earth сними вонземјани на Месечината?

Нешто необично снимија камерите на Google Earth на Месечината.

vonzemjaninamesecina

Поврзани вести

Снимката која се шири со неверојатна брзина покажува седум светлосни точки кои се подредени на тој начин што формираат агол од 90 степени. Некои  сметаат  дека тоа е база на вонземјани на Месечината.

Истражувачот на паранормална  активност, познат како “WowForReel” набљудувајќи  ја снимката забележал нешто за кое верува дека се вонземјани.

Објектот на видеото се прикажува во вид на седум светлосни точки кои се подредени да формираат агол од 90 степени.

Тој појаснува дека досега не забележал  ништо слично.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести