четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Горан Пандев вечен оптимист

goran pandev

Поврзани вести

Сега веќе поранешниот капитен на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев и понатаму е убеден дека нековиот тим, калчолигашот Наполи, може да го освои популарното “скудето” во годинашното издание на италијанската Серија А.

„Не сме задоволни од играта од ефектот во последните првенствени натпревари. Само две победи на последните пет натпревари. За среќа има уште многу натпревари, првенството е долго. Ќе ни биде многу тешко, Јувентус и Рома не знаат да направат погрешен чекор. Сепак, Наполи има обврска да даде се од себе, да го даде максимумот до последното првенствено коло. Наполи мора да се бори до крај”, изјави македонскиот интернационалец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести