понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 22

ВИДЕО: Горан Папазз и Тони Зен ви посакуваат среќни празници со “Надеж”

Новиот сингл на Горан Папаз и Тони Зен, кој што е фанк, џез, ар ен би и хип хоп, е веќе во етерот

papaz--i-toni-zen

Поврзани вести

Празниците полека ни доаѓаат а истите без добра музика би биле нецелосни.

Новиот сингл на Папаз и Зен е веќе пуштен во етер деновиве и се работи за микс од  funk, smooth jazz со r’n’b и Hip Hop примеси.

Позади звуците на саксофонот стои Папаз, за текстот се погрижи Тони Зен, а како автор на музиката и аранжманот се појавува единствениот Александар Масевски. Гитарите ги отсвире Иле Спасев.

Папаз и Зен ви посакуваат среќни божиќни и новогодишни празници, со „Надеж“ дека во новата година секој од вас ќе си го пронајде мирот.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести