четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Горат четири стана во Чаир

pozar

Последни вести

Голем пожар беснее во населбата Чаир. Како што јавува Плусинфо, пожарникарите се борат да го изгаснат пожарот кој пламнал во зграда на улицата Цветан Димов во скопската населба Чаир. Засега се знае дека горат најмалку четири стана во зградата со број 26.

Испратени се сите расположливи екипи да го изгаснат пожарот.

Најчитани вести