петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 9

Горбачов: Путин ги брани интересите на Русија

gorbaсov

Последни вести

Поранешниот советски лидер Михаил Горбачов изјавил дека ќе ја брани позицијата на рускиот претседател Владимир Путин околу прашањето на украинската криза и дека ќе го осуди американското мешање на претстојниот собир по повод 25-годишнината од уривањето на Берлинскиот ѕид.

– Одлучно ќе застанам во одбрана на Русија и нејзиниот претседател Владимир Путин на политичкиот форум кој ќе биде одржан во недела во рамки на одбележувањето на 25-те години од обединувањето на Берлин, изјавил Горбачов, пренесува ТАСС.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести