сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 7

Ѓорческа обезбеди четвртфинале во Прокупље

gjorceska

Поврзани вести

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа се пласираше во четвртфиналето на турнирот во поединечна конкуренција од ИТФ фјучерсот вреден 10.000 долари во Прокупље.

Во второто коло Ѓорческа, која е прва носителка на турнирот, славеше против аргентинската тенисерка Ана Викторија Гоби во два сета со 6:3,6:3.

Нашата тенисерка попладнево заедно со Австралијката Нанчаров ќе се бори за пласман во полуфиналето на турнирот во игра на двојки.

Најчитани вести