вторник, 22 август 2017  |  Вести денес: 17

Ѓорчев: Гасификација на целиот полошки регион

Една од клучните работи за Гостивар и за гостиварскиот регион е новата ТИРЗ во Гостивар, истакна денес носителот на пратеничките листи од ВМРО-ДПМНЕ за ИЕ 6, Влатко Ѓорчев.

Гостивар

Поврзани вести

Гостивар да добие нови фабрики, нови вложувања, нови инвестиции, нови работни места. Со растот на целата на работната рака ќе се зголемуваат и платите. На ова треба да се надоврзе и гасификацијата на целиот полошки регион, на Тетово и Гостивар и нивно поврзување со гасоводот во Скопје, истакна Ѓорчев.

Најчитани вести