петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Гореше трева во Кисела Вода, пожарот ставен под контрола (ВИДЕО)

Пожарот е ставен под контрола, нема никаква штета. Запалена е сува трева, изјави Благоја Менковски од Територијалната противпожарна единица на Градот Скопје.

Гореше трева во Кисела Вода, пожарот ставен под контрола

Гореше трева во Кисела Вода, пожарот ставен под контрола

Поврзани вести

Во местото „Расадник“ во скопската населба Кисела Вода, попладнево имаше голем пожар. Запалена беше сува трева.

Пожарот е ставен под контрола, нема никаква штета. Запалена е сува трева, изјави Благоја Менковски од Територијалната противпожарна единица на Градот Скопје.

На терен веднаш излегоа неколку возила на противпожарната служба, кои успеаја да го изгасат пожарот.

Зафатена е површина од околу 200 на 100 метри. За среќа пожарот не зафати станбени објекти.

Како тоа изгледаше, погледнете од снимката од дрон. Видеото е снимено од FluSky за КУРИР.МК

Фото: Вест

Најчитани вести