петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Гореше автомобил во Велес

pozar

Последни вести

Вчера околу  21,00 часот во Велес настанал пожар на патничко моторно возило „Опел Астра“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на 40-годишниот Г.Г. Пожарникарите пристигнале на местото на настанот и веднаш го изгаснале пожарот.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител од ОЈО Велес и увидна екипа од СВР-Велес.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот како и за причините кои довеле до опожарување на возилото.

Најчитани вести