Македонија,Крими хроника

Гореше автомобил во Велес

Гореше автомобил во Велес

Вчера околу  21,00 часот во Велес настанал пожар на патничко моторно возило „Опел Астра“ со велешки регистарски ознаки, сопственост на 40-годишниот Г.Г. Пожарникарите пристигнале на местото на настанот и веднаш го изгаснале пожарот.

Увид на местото на настанот извршиле јавен обвинител од ОЈО Велес и увидна екипа од СВР-Велес.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот како и за причините кои довеле до опожарување на возилото.