Магазин

Ѓорѓе е најголемиот заводник во семејството Ѓоковиќ

Ѓорѓе е најголемиот заводник во семејството Ѓоковиќ

Ѓорѓе е најголемиот заводник во семејството Ѓоковиќ. Дваесет годишниот Ѓорѓе Ѓоковиќ е најмладиот брат на тенисерот Новак, а од пред еден месец е во љубовна врска со гимназијалката од Белград Тијана Ралиќ (18).

Со помош на згодната матурантка, најмладиот заводник во семејството брзо го преболе раскинувањетро на врската со Ада Денда.

Иако сите во семејството беа изненадени од раскинувањето на врската со Ада, затоа што ја засакаа и брзо ја прифатија, новата избраничка на најмладиот член во семејството веднаш ги придоби нивните симпатии.

gjorge-gjokovikj-3

За разлика од неговите повозрасни браќа, Новак кој со години е верен на Јелена и Марко кој беше во сериозна врска со актерката Драгана Миќаловиќ, Ѓорѓе е со понемирен дух.

На социјалните мрежио се гледа дека од првиот ден од врската со Тијана, Ѓорѓе е вљубен до ужи, а неговите пораки го потврдуваат тоа. Дека најмладиот Жоковиќ навистина знае како со жените покажува и гестот кога и испрати корпа со ружи.

gjorge-gjokovikj-2

Под фотографиите на Тијана секогаш има по некој негов коментар, а деновиве тие прославија еден месец врска.
-Најубавиот месец! Те сакам најмногу. Ѓорѓе, фала ти за се, напиша Тијана.

Ианку, Тијана потекнува од имотно семејство. Таа се дружи со Хелена Топаловиќ, ќерката на пејачот Милан Топаловиќ. Се дружи и со Вељко Ражнатовиќ, како и со Софија Шашиќ, ќерката на Жељко Шашиќ.