четврток, 29 јуни 2017  |  Вести денес: 18

Гори брод под тајванско знаме во Тихиот Океан, 52 лица се во опасност

Брод, кој плови под тајванско знаме, со 52 лица не него гори во Тихиот Океан, соопшти денеска јапонската крајбрежна стража, јави ТАСС.

брод

Поврзани вести

Бродот се наоѓа на 510 километри источно од префектурата Ивате.

Јапонските власти соопштија дека тајванскиот брод се судрил со друг брод, што било причина за пожарот.

Засега нема информации за состојбата на другиот брод.

На местото на несреќата се испратени бродови на јапонската крајбрежна стража.

Најчитани вести