Македонија

Гори кејот на Вардар кај арената „Борис Трајковски“

Гори кејот на Вардар кај арената „Борис Трајковски“
Гори кејот на Вардар, кај арената „Борис Трајковски“

Голем пожар избувна пред малку на кејот на реката Вардар, во близина на ВИП-арената „Борис Трајковски“.

Огнот зафатил голема површина со сува трева и дрвја. Во моментов огнот го гаснат екипи на Противпожарната служба, а од полицијата информирале дека пожарот сè уште не е пријавен кај нив. Сè уште не се знаат причините поради кои избувнал пожарот. Повеќе информации ќе бидат познати подоцна во текот на денот, пишува „Република“

 

 

ФОТО:  ТЕЛЕГРАФ.МК