понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 25

ВИДЕО: Гори најпознатиот руски фудбалски храм Лужники

Националниот фудбалски стадион, на кој игра селекцијата на Русија, од утрово е во пламен, пренесуваат руските медиуми

Гори најпознатиот стадион во Русија, Лужники

Гори најпознатиот стадион во Русија, Лужники

Поврзани вести

Стадионот Лужники, кој е најпознат во Русија и на кој ќе се играат натпревари и од Евро 2018, од утринава се наоѓа во пламен.

Московските пожарникарските служби пристигнале брзо и со навремена интервенција спречиле поголема несреќа.

Најчитани вести