сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Гори стан во зграда во Карпош

Според информациите од полицијата, случаен минувач го пријавил пожарот во стан на 10 кат во зградата.

Гори стан во зграда во Карпош

Гори стан во зграда во Карпош

Поврзани вести

Утринава околу 9 часот избувнал пожар во стан во зграда на булеварот Октомвриска револуција, објави „Курир“.

Според информациите од полицијата, случаен минувач го пријавил пожарот во стан на 10 кат во зградата.

Противпожарни и полициски екипи се на терен.

Според сликата оттаму, пожарот е локализиран, но засега нема информации за евентуално повредени лица, како и за причините за избувнување на истиот.

1fireokt

2fireokt

3fireokt

Најчитани вести