Гори зградата на Влада

986

Утрово на платото пред зградата на Владата на Република Македонија избувнал мал пожар во кој се запалил кабел од инсталациите.

По јавувањето во противпожарната единцата, на терен искочиле две до три возила, кои веднаш го локализирале пожарот и изгаснале.

Во објектот немало потреба од евакуација, а вработените продолжиле со извршување на своите работни задачи.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.