сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гори зградата на Влада

vlada-na-rm

Последни вести

Утрово на платото пред зградата на Владата на Република Македонија избувнал мал пожар во кој се запалил кабел од инсталациите.

По јавувањето во противпожарната единцата, на терен искочиле две до три возила, кои веднаш го локализирале пожарот и изгаснале.

Во објектот немало потреба од евакуација, а вработените продолжиле со извршување на своите работни задачи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести