четврток, 20 октомври 2016  |  Вести денес: 55

Горивата од денеска со нова цена

goriva

Последни вести

Регулаторната комисија за енергетика на денешната седница ќе донесе нова одлука за цената на горивата на бенизнските пумпи во нашата земја.

Литар гориво може да поскапе и до три денари?

Минатиот понеделник нафтените деривати поскапеа за 3 денари по литар па сега ЕУРОСУПЕР 95 се продава за 72 денари по литар, 98 октанскиот е два денари поскап, а дизелот се точи за 57,5 денари по литар.

Најчитани вести