понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 10

Горивата поскапуваат за половина денар

benzin

Поврзани вести

Цените на горивата од полноќ поскапуваат за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Според одлуката на РКЕ, новата цена Еуросупер БС-95 ќе изнесува 78 денари за литар, Еуросупер БС-98 ќе чини 79,50 денари за литар а Еуродизел ќе се точи по цена од 69 денари. Поскапува и Екстра лесното масло за домаќинства и новата цена ќе изнесува 58 денари за литар.

Мазутот поскапува за 0,702 денари за килограм и новата цена ќе изнесува 40,086 денари за килограм.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести