четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 53

Гостивар: Споменикот на загинатите во НОБ испишан со графити „УЧК“

uck

Последни вести

Во градскиот парк во Гостивар, вчера биле испишани графити “Ilirida shqipri etnike”, “Ilirida kastriotet”, “Gaxi Faton Isen Vulnet” и “UCK” на споменикот на загинатите борци од НОБ и на влезната врата од спортската сала во Гостивар, 

Извршен е увид и се преземаат мерки за откривање на сторителите.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести