четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Гостиварчани круимчареле марихуана во изнајмен автомобил

Четворица млади гостиварчани се фатени како круимчарат марихуанa во изнајмен автомобил.

mvr

Поврзани вести

Според информациите од Министерството за внатрешни работи, вчера околу 23.40 часот на автопатот Тетово-Гостивар кај клучката „Југ“ полицајците сопреле автомобил голф со скопски регистарки таблички, , сопственост на „Елита Рент-а-кар“.

Со автомобилот управувал од Џ.Х.(1989) од Гостивар, а како сопатници во возилото биле: Е.А.(1993), А.Е.(1988) и И.А.(1988), сите од Гостивар.

Од извршената контрола и преглед над возилото и лицата, во фиоката од возилото биле пронајдени три најлонски кеси од околу 150 грама со непозната зелена тревкаста материја.

Тетовската полиција работи на расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести