недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Гостиварци нелегално приредувале игри на среќа

ilegalno-kockanje-u-trebinju-i-ljubinju

Последни вести

Кривична пријава е поднесена против Б.И.(40) од село Чегране, В.А.(19), А.Е од село Добридол, Џ.Џ.(31) и Е.О.(31) бидејќи приредувале игри на среќа без лиценца.

На почетокот на годинава, при спроведена акциска контрола во Добридол и во Гостивар, е утврдено дека пријавените во објекти организирале игри на среќа без регистрирани фирми и без лиценци за работа.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести