понеделник, 27 март 2017  |  Вести денес: 62

Гостиварци „паднаа“ со над 42 килограми марихуана

Кај двајца Гостиварци најдени се над 42 килограми марихуана. Двете лица заработија 30-дневен притвор.

marihuana1-9--1-

Поврзани вести

Кај двајца Гостиварци најдени се над 42 килограми марихуана. Двете лица заработија 30-дневен притвор.

По оперативни сознанија од страна на Основниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство- Гостивар нареден е претрес на автобус кој сообраќал на линијата Струга- Гостивар. При влезот во Гостивар автобусот е запрен и кај двајца гостиварци пронајдена е 42,3 г марихуана, информираат од ОЈО.

Оттаму посочуваат дека надлежниот обвинител ценејќи дека се исполнети условите до судијата на претходна постапка при Основниот суд- Гостивар поднесе Предлог за определување мерка- Притвор во траење од 30 дена. Еден од обвинетите е шумски полицаец.

Најчитани вести