петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 46

Гостиварец доби кривична за бесправна сеча на дрва

ЈП „Македонски шуми“ oбјави повик за набавка на дрва

ЈП „Македонски шуми“ oбјави повик за набавка на дрва

Последни вести

Триесет и осумгодишниот М.С. од Гостивар доби кривична пријава бидејќи бесправно исекол дрва кои биле во туѓа сопственост.

Пријавениот, на 15.август минатата година, во атар на с.Ѓурѓевиште, гостиварско, шума сопственост на лице од с.Ѓурѓевиште извршил сеча на дрва во вкупна количина од 4,45 метри кубни, со што причинил материјална штета од 46.725 денари.

Најчитани вести