вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Гостиварец доби кривична за перење пари

krivicna

Последни вести

Кривична пријава е поднесена против седумнаесетгодишниот А.С. поради фалсификување пари.

Во паркот од општинската зграда во месец ноември минатата година извршен е преглед над пријавениот, кај кого е пронајдена и одземена фалсификувана банкнота во апоени од 500 евра.

Најчитани вести