среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гостиварец фалсификувал возачка

no vozacka

Последни вести

ПС Гостивар поднесе кривична пријава протиф Р.С.(48) од Гостивар, за сторено кривично дело „фалсификување исправа“. На 08.10.2012 година, во Гостивар пријавениот при регистрација на патничко возило “Фиат“, увезено од Р Италија пред надлежните органи на ПС употребил фалсификувана исправа-согласност за регистрација, при што се здобил со регистерски таблички и сообраќајна дозвола.

На 12.12.2013 година, при извршена контрола од Одделот за граѓански работи при МВР на РМ, во документацијата за регистрирани новоувезени возила во Отсекот за управни работи, констатирано е дека предметното возилото е регистрирано врз основа на фалсификувана документација.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести