Македонија,Крими хроника

Гостиварец ја натепал сопругата

Шеесетгодишен гостиварец, при расправија вчера и нанел на својата сопруга повреда со рачка од нож.

Истата е пренесена во Медицински центар Гостивар, каде и се констатирани телесни повреди.

Гостиварецот Љ.Ј. е приведен, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.