четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Гостиварец криумчарел мигранти до Куманово

Тој со странците се договорил да ги пренесе до Куманово за по 20 евра по човек.

полиција

Последни вести

Полицијата од Свети Николе пред влезот во градот во автомобил открила сокриени четворица марокански државјани кои илегално влегле во земјава.

Во подоцнежната истрага е откриено дека возачот кој им избегал на полицајците е Ј.Р. (38) од Гостивар. Тој со странците се договорил да ги пренесе до Куманово за по 20 евра по човек.

Најчитани вести