вторник, 25 јули 2017  |  Вести денес: 17

Гостиварец му го расекол вратот на љубовникот на сопругата

Четириесет и едно годишниот А.Ш. од гостиварско Скудриње вчера утрината со нож му нанел убодна рана во пределот на вратот на А.А. (46), а на Е.И. (26) мала исекотина на левата рака, информираат денес од полицијата.

нож

Последни вести

А.А. со возило на Брза помош бил пренесен во Здравствен дом-Ростуше од каде е препратен и задржан во Ургентен центар на КАРИЛ-Скопје.

Напаѓачот е приведен и одреден му е 48 часовен притвор. Како причина за нападот А.Ш. ја навел наводно повеќегодишната љубовна врска на повредениот со неговата сопруга.

Полицијата извршила увид и работи на расчистување на случајот.

Најчитани вести