Македонија

Гостиварец му го расекол вратот на љубовникот на сопругата

Гостиварец му го расекол вратот на љубовникот на сопругата

А.А. со возило на Брза помош бил пренесен во Здравствен дом-Ростуше од каде е препратен и задржан во Ургентен центар на КАРИЛ-Скопје.

Напаѓачот е приведен и одреден му е 48 часовен притвор. Како причина за нападот А.Ш. ја навел наводно повеќегодишната љубовна врска на повредениот со неговата сопруга.

Полицијата извршила увид и работи на расчистување на случајот.