петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Гостиварец остана без девизи и накит вреден над 60.000 евра

Арамијата успеал да влезе во куќата и да ги украде девизите и златниот накит

zlaten nakit

Поврзани вести

Девизи и златен накит вредни повеќе од 61 илјадa евра се украдени вчера од домот на жител на гостиварското село Градец, информира денеска Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, вештиот крадец вчера насилно отворил прозорец од домот на С.Ш. (67) ги пребарал собите и потоа зел 1.700 евра и златен накит вреден околу 60.000 евра.

Полицијата е во потрага по крадецот, кој успеал незабележано да избега во непознат правец.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести