Македонија,Крими хроника

Гостиварец полово ја нападнал малолетната девојка

Гостиварец полово ја нападнал малолетната девојка

Осумнаесет годишниот С.Х. заработи кривична пријава поради полов напад врз дете.

На 10.06.2014 година во Струга во барака каде престојувал пријавениот, дошла неговата тринаесетгодишна девојка, по што пријавениот извршил полови дејствија над истата, информираат од полицијата.